Home O nas Jacht Oferta
Terminy Galeria Kontakt O Karaibach

Wszystkie rejsy i imprezy przygotowujemy i planujemy indywidualnie dla każdego. Profesjonalnie i z wyjątkową dbałością o komfort, bezpieczeństwo i wspaniale spędzony czas na naszym pokładzie opierając każdy aspekt podróży na naszym wieloletnim doświadczeniu.

Każdy rejs jest wyjątkowy, ponieważ wspólnie z Wami dostosowujemy trasę i atrakcje tak, aby każdy uczestnik był zadowolony.

Nasze rejsy rozpoczynamy z Martyniki. Trasa, jak i przebieg podróży zależy oczywiście od czasu jaki chcemy przeznaczyć na eksplorowanie Wysp Karaibskich. Możemy dostosować się do Waszych sugestii, jednak jeśli nie macie pomysłu i koncepcji podróży, możemy zaoferować podstawowe i najbardziej popularne trasy: na północ lub na południe.


Ceny zależą od ilości osób. Poniżej są podane przykładowe ceny za dwutygodniowy rejs.
Oczywiście w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt.

6 osób - € 6700
5 osób - € 6200
4 osób - € 5600
3 osób - € 5100
2 osób - € 4500


Ceny nie obejmują transportu, wyżywienia, paliwa, opłat portowych oraz celnych i innych kosztów poniesionych na miejscu podczas rejsu.Trasa południowa

Odwiedzane wyspy: Saint Lucia, Saint Vincent and Grenadine Islands (Bequia, Mayreau, Union Island, Palm Island, Tobago Cays)

Trasa południowa jest bardzo popularnym rozwiązaniem dla wszystkich turystów, którzy chcą zobaczyć, większość atrakcji tego akwenu. Będziesz miał okazję osobiście odkryć, co Karaiby mają do zaoferowania. Począwszy od tego co pojawia się w każdym katalogu biur podróży i z czym kojarzymy tą destynację, czyli białych plaż, błękintej wody i złamanych palm, aż po spacery po dżungli, czy wyprawy do wulkanu.

St. Lucia to jedna z wysp archipelagu Małych Antyli Zawietrznych, z doskonale rozwiniętym wybrzeżem, gdzie ulokowały się miasta, wioski i kurorty oraz z zielonym, lasem równikowym. Znakiem rozpoznawczym wyspy są dwie skały wulkaniczne, schodzące bezpośrednio do morza, umieszczone również na fladze wyspy. Stolicą wyspy jest Castries, warto również wybrać się z przewodnikiem w głąb wyspy do Parku Narodowego Rainforest. 
Na Saint Lucia występują gorące źródła mineralne. Najwyższy szczyt, Mount Gime, ma 950m n.p.m. Jest tutaj także wulkan, do którego można wjechać samochodem. Wulkan Qualibou mierzy 777m n.p.m. a jego ostatnia erupcja miała miejsce w 1766r. Bardzo charakterystyczne dla Saint Lucia są dwa szczyty Les Pitons. Wyspę otaczają wody Oceanu Atlantyckiego pełne raf koralowych. Znajdziemy na Saint Lucia także piaszczyste plaże. Saint Vincent i Grenadyny (ang. Saint Vincent and the Grenadines) jest karaibskim państwem obejmującym łącznie 32 wyspy. Oprócz Saint Vincent, największej z nich, na której znajduje się stolica kraju Kingstown, w skład państwa wchodzi ciąg wysp koralowych, należących do północnej części archipelagu Grenadyny. Wszystkie przynależą do grupy Wysp Zawietrznych w archipelagu Małych Antyli i wodami terytorialnymi, od północy graniczą z Martyniką, od wschodu z Barbados, a od południa z Grenadą.St. Vincent i Grenadyny to jedno z najmniejszych państw świata o powierzchni zaledwie    389 km2, z czego powierzchnię 345 km2 zajmuje wyspa Saint Vincent, a archipelag rozciąga się na długość prawie 100 km. Krajobrazowe zróżnicowanie poszczególnych wysp, ich niepowtarzalny czar, sprawia, że każdy turysta odnajdzie idealne miejsce dla siebie. Piaszczyste plaże, lazurowe może i tropikalne lasy porastające zbocza gór z pewnością zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta miłośników pięknych widoków, a idealne warunki do żeglowania i podziwiania podwodnego świata zapewnią rozrywkę amatorom bardziej aktywnego spędzania wolnego czasu.

Mimo słabo rozwiniętej linii brzegowej, poza skalistymi wybrzeżami i klifami, znaleźć tu można także wiele terenów nizinnych oraz pełnych uroku zatok z pięknymi plażami. Północną część zajmuje największa z wysp St. Vincent, przez której środek przebiega pasmo górskie Morne Garu ze słynnym wulkanem Soufrière, do najważniejszych zatok zaliczyć można Wallilabau, Cumberland czy Blue Lagoon. Południowa część to kontrastujące z górzystą wyspą płaskie wyspy stanowiące skupiska koralowców – zwane Tobago Cays. Natomiast centralna część St. Vincent i Grenadyn to bardzo zróżnicowane między sobą wyspy, spośród których najbardziej znane to Bequia, Canouan, Mayreau oraz Mustique, każda warta odkrycia i wyróżniająca się spośród innych.Saint Vincent i Grenadyny to wyspy o bardzo zróżnicowanych, zarówno ogólnodostępnych jak  i prywatnych plażach. Wiele z nich jest ukrytych w zatokach, gdzie opływają je spokojne wody o lazurowej barwie. Piasek ma barwę od prawie idealnie białego jak choćby ten na plażach wyspy Canouan, czy Saline Bay na Mayreau, przez dzikie plaże o złotym piasku dominujące na wyspie Beqiua, po te o czarnym odcieniu piasku, charakterystycznym dla terenu pobliskiego wulkanom, jak te w zatoce Wallilabou.
St. Vincent i Grenadyny jako wyspy w strefie klimatu równikowego charakteryzują się dość wysokimi temperaturami, których średnia wartość w ciągu roku waha się od 22 do 28 stopni Celsjusza, niekiedy przekraczają jednak 30°C, a także krótkimi, intensywnymi opadami.


Trasa północna może obejmować wyspy takie jak: Martinique, Dominica, Guadeloupe, Les Saintes, Monserrat, St.Maarten / St.Martin.

Martynika nazywana jest kwiatem Karaibów. Pierwotni mieszkańcy nazywali ją Madinina, czyli Wyspa Kwiatów. Współcześnie nadal słynie ze wspaniałych ogrodów i bujnych lasów równikowych oraz specyficznej kultury kreolskiej. Położona w samym sercu archipelagu karaibskiego Martynika należny do grupy Małych Antyli inaczej zwanych „wyspami nawietrznymi”. Klimat tej wyspy jest ogólnie bardzo przyjemny, a upały nie są uciążliwe. Średnia temperatura roku waha się w granicach 26°C co czyni ją WYSPĄ WIECZNEGO LATA.

Dominica jest prawdopodobnie najbardziej zieloną wyspą morza karaibskiego i jednocześnie jest największą w grupie Wysp Zawietrznych w archipelagu Małe Antyle.
 Strome stoki wulkanicznych wzgórz z najwyższym Morne Diablotin (1447 m.n.p.m.) porastają bujne lasy, zaś liczne strumienie i źródła mineralne, zasilane obfitymi deszczami, spływają malowniczymi wodospadami do głębokich dolin. Ze względu na dużą ilość wody słodkiej na wyspie i w tym regionie, Dominika jest ważnym eksporterem tego niezbędnego do życia towaru. Bogaty świat zwierzęcy jak i roślinny obfituje w liczne gatunki rzadkich ptaków oraz kwiatów w tym w narodowy kwiatDominiki - Bwa Carib. 

Klimat Dominiki jest podrównikowy i bardzo wilgotny, z występującymi dość często silnymi cyklonami tropikalnymi. Temperatury letnie i zimowe różnią się zaledwie kilkoma stopniami a roczna suma opadów wynosi tu około 2000 mm.

Dominika lokalnie zwana Waitikubuli to wyspa, pełna atrakcji, przyciągająca rocznie setki tysięcy turystów z całego świata. Jej główne atuty to nieskazitelnie czysta przyroda, liczne przepiękne wodospady, rzeki, jeziora oraz cudowne krajobrazy wulkanicznych wzniesień i czyste plaże.

Gwadelupa –stanowiąca terytorium zamorskie Francji -to grupa kilku wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego położonych w archipelagu Małych Antyli Podwietrznych. Największe wyspy - Basse Terre i Grande Terre – cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród turystów poszukujących przepięknych piaszczystych plaż i błękitnych wód Atlantyku. Na Basse Terre można podziwiać La Soufrier - czynny wulkan oraz egzotyczne wioski i miasteczka. Tropikalny klimat, wspaniała kultura i karaibskie krajobrazy stanowią świetne tło dla wakacyjnego odpoczynku.  Sama Gwadelupa składa się z kilku wysp i wysepek. Dwa największe tereny Grande-Terre i Basse-Terre dzieli rzeka River Salee. Wyspa Grande-Terre jest wapienna, dzięki czemu pełno tutaj malowniczych plaż. Basse-Terre natomiast jest pochodzenia wulkanicznego. Wyspa jest bardziej górzysta i na niej znajduje się wulkan. Panuje tutaj klimat podrównikowy pośredni. Wyspy znajduje się w strefie pasatów.  To niesamowite skarby natury. Są idealnym miejscem na odpoczynek dla każdego ze względu na różnorodność krajobrazu i pogody.

Sint Maarten (Saint Martin) - często określane jest jako skrzyżowanie Karaibów. Wyspa znajduje się na północnym krańcu Małych Antyli, ok. 150 km na południowy wschód od Puerto Rico. Leży zaledwie trzy godziny od Nowego Jorku i dwie godziny czterdzieści pięć minut z Miami.

Wyspa została odkryta przez Krzysztofa Kolumba 11 listopada 1493 roku, w dzień Świętego Marcina z Tours, stąd też pochodzi jej nazwa. Przez następne 150 lat wyspa należała do Holandii, Anglii,Francji i Hiszpanii.

Średnia roczna temperatura wynosi tutaj 27 stopni, co czyni to miejsce prawdziwym całorocznym rajem. zachwyca urokliwą przyrodą, przejrzystą wodą i karaibskim klimatem. Ma także zupełnie niesamowitą ciekawostkę – na wyspie lotnisko znajduje się tuż przy linii brzegowej, a lądujące samoloty są niemal na wyciągnięcie ręki.